Sedla


Každé westernové sedlo které vyrábíme, je stavěno tak, aby vyhovovalo jak koni, tak i jezdci.

Prvně se vždy ptáme zákazníků, k jakému účelu chtějí sedlo používat a jak intenzivně s koněm pracují. Tyto informace jsou pro nás nezbytně nutné k tomu, abychom mohli doporučit nejvhodnější typ sedla, který se pro daný účel nejvíce hodí (Wade, Rancher, Trail, Will James, Californian style, Cowhorse, Visalia,….), pokud si již zákazník typ nevybral sám. A k tomu abychom věděli v jaké kondici je kůň, na kterého se bude sedlo vyrábět.

Mějte na paměti, že při zaměřování sedlové kostry má Váš kůň určitou fyzickou kondici, podle které se měří a následně nechá vyrobit kostra Vašeho budoucího sedla. Proto je dobré, abyste svého koně v této fyzické kondici udržovali i nadále a předešli tak komplikacím, které by vedly k tomu, že námi vyrobené sedlo by nebylo rozměrově vhodné. Stává se ovšem, že nezávisle na fyzické zátěži se kůň svou stavbou změní a sedlo mu přestane vyhovovat. To ovšem jako výrobci nejsme schopni ovlivnit, ani to, zda svého koně budete ve fyzické kondici udržovat.

Po zaměření a následné výrobě sedlové kostry, přichází na řadu výběr materiálů a domluva ohledně celkového provedení Vašeho sedla. V našem ceníku zobrazeném na webu najdete varianty provedení a materiálů, Již obsažené v základu, či příplatkové materiály a provedení jiná. V ceníku je také základní nabídka zdobení, kterou lze rozšířit po individuální domluvě, dle Vašich požadavků.

Po domluvě ohledně provedení Vašeho sedla, požadujeme uhrazení zálohy ve výši 50% z celkové ceny. Po zahájení výroby je záloha nevratná. Termín dodání závisí na náročnosti zvoleného provedení a na pracovní vytíženosti. Doplacení celkové částky požadujeme po dokončení zakázky a jejího předání, pokud nebylo domluveno jinak.